Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z polityką prywatności.

Strona główna

Witamy na stronie internetowej warszawskiego eUrzędu.

http://eurzad.um.warszawa.pl jest to szczególne miejsce w sieci przygotowane z myślą o mieszkańcach stolicy oraz przedsiębiorstwach działających na terenie Warszawy. Chcemy, aby stało się ono centrum informacji o warszawskich sprawach urzędowych, które mogą być załatwiane drogą elektroniczną.

Naszym celem jest usprawnienie klasycznego sposobu załatwiania spraw, związanego z osobistą wizytą w Urzędzie i wypełnianiem papierowych formularzy. W tym celu chcemy maksymalnie wykorzystać nowoczesne możliwości jakie daje Internet i chcemy, aby kontakt z Urzędem był maksymalnie wygodny i jednoznaczny. Jako pierwsi w Polsce wykorzystujemy w tym celu technologię tworzenia aktywnych formularzy elektronicznych firmy Adobe. 

Do prawidłowego działania aktywnych formularzy pdf, potrzebny jest program Adobe Reader, który można pobrać ze strony producenta Adobe Reader

W przypadku korzystania z systemu operacyjnego 64 bit zalecane jest korzystanie z przeglądarki 32 bit.

Jeżeli chcesz otworzyć aktywny formularz w przeglądarce
Chrome, sprawdź tutaj jakie powinny być ustawienia.

Jeżeli chcesz otworzyć aktywny formularz w przeglądarce
Firefox, sprawdź tutaj jakie powinny być ustawienia.


Osoby posiadające podpis elektroniczny lub profil zaufany ePUAP zachęcamy do kontaktowania się z Urzędem m.st. Warszawy poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.


Na tę chwilę nowe formularze znajdują się w dwóch głównych elementach menu po lewej stronie, jako "Sprawy dla mieszkańców" oraz "Sprawy dla przedsiębiorców". Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Informacje o kolejnych sprawach mogących być załatwiane przez internet, będziemy publikować sukcesywnie.