Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dowiedz się więcej o celu ich używania - zapoznaj się z polityką prywatności.

Strona główna

Witamy na stronie internetowej warszawskiego eUrzędu.

http://eurzad.um.warszawa.pl jest to szczególne miejsce w sieci przygotowane z myślą o mieszkańcach stolicy oraz przedsiębiorstwach działających na terenie Warszawy. Chcemy, aby stało się ono centrum informacji o warszawskich sprawach urzędowych, które mogą być załatwiane drogą elektroniczną.

Naszym celem jest usprawnienie klasycznego sposobu załatwiania spraw, związanego z osobistą wizytą w Urzędzie i wypełnianiem papierowych formularzy. W tym celu chcemy maksymalnie wykorzystać nowoczesne możliwości jakie daje Internet i chcemy, aby kontakt z Urzędem był maksymalnie wygodny i jednoznaczny. Jako pierwsi w Polsce wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejszą technologię tworzenia aktywnych formularzy elektronicznych. 

Do prawidłowego działania aktywnych formularzy pdf, potrzebny jest program Adobe Reader, który można pobrać ze strony producenta Adobe Reader


Osoby posiadające podpis elektroniczny lub profil zaufany ePUAP zachęcamy do kontaktowania się z Urzędem m.st. Warszawy poprzez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.

W przypadku korzystania z systemu operacyjnego 64 bit zalecane jest korzystanie z przeglądarki 32 bit.

Na tę chwilę nowe formularze znajdują się w dwóch głównych elementach menu po lewej stronie, jako "Sprawy dla mieszkańców" oraz "Sprawy dla przedsiębiorców". Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Informacje o kolejnych sprawach mogących być załatwiane przez internet, będziemy publikować sukcesywnie.